ОСТАННІ НОВИНИ СУМСЬКОГО НАУ

СНАУ УКЛАВ ДОГОВІР ПРО СПІВПРАЦЮ З ОДЕСЬКИМ НАЦІОНАЛЬНИМ ТЕХНОЛОГІЧНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ

Сумський НАУ відтепер співпрацює з Одеським національним технологічним університетом згідно з підписаними договорами.

СУМСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ КОЛЕДЖ ХІНТ: ПРОДОВЖЕННЯ ОСВІТНЬОЇ СПІВПРАЦІ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА КИТАЄМ

Співробітники Сумського національного аграрного університету здійснили візит до Хенанського інституту науки та технології для проведення лекцій від українських викладачів згідно з навчальними планами.

СТУДЕНТСЬКИЙ АКТИВ СНАУ ОБ’ЄДНАВ УКРАЇНЦІВ У ВСЬОМУ СВІТІ ДЛЯ ДОПОМОГИ ДІТЯМ-СИРОТАМ

Волонтерський рух «Під крилом добра СНАУ» успішно працює вже багато років. За цей час студентському активу в різних його складах вдалося подарувати щастя й допомогти тисячам людей.

У СНАУ ВІДКРИЛИ НОВІТНЮ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНУ ПРОГРАМУ “ФАРМАЦІЯ”

На базі факультету ветеринарної медицини Сумського національного аграрного університету з 1 вересня 2024 року з’явиться нова освітньо-професійна програма “Фармація” зі спеціальності 226 Фармація, промислова фармація.

НОВІ НАУКОВІ МОЖЛИВОСТІ: СНАУ СПІВПРАЦЮЄ ІЗ ЗАПОВІДНИКОМ “МИХАЙЛІВСЬКА ЦІЛИНА”

Сумський національний аграрний університет підписав угоду про співробітництво та організацію взаємовідносин з природним заповідником “Михайлівська цілина”.

СТУДЕНТИ СНАУ СТАЛИ ЕКСПЕРТАМИ ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

Здобувачі освіти Сумського НАУ взяли участь у тренінговій програмі, що була покликана залучити молодь до процесів забезпечення якості освіти на інституційних та національних рівнях.

СНАУ ПОДІЛИВСЯ ДОСВІДОМ З ВПРОВАДЖЕННЯ ДУАЛЬНОЇ ОСВІТИ

Кейс з впровадження дуальної освіти Сумського НАУ представили під час круглого столу в рамках проєкту USAID “Економічна підтримка України”.

ВІДКРИТО НОВУ ЛАБОРАТОРІЮ З АКВАКУЛЬТУРИ НА БАЗІ БІОЛОГО-ТЕХНОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

30 травня 2024 року в Сумському НАУ відбулася презентація науково-дослідної лабораторії з аквакультури.

КВІТНИ! ДОПОМАГАЙ! ПЕРЕМАГАЙ!

Ініціатива реалізується Фондом громади «Подільська громада» за підтримки компанії «Декоплант». До акції вже долучилися 9 регіонів України, було висаджено понад 40 тисяч кущів троянд. Прикрашають куточки Батьківщини вже третій рік поспіль.

АНЖЕЛІКА ШЕВЕЛЬ ВИКЛАДАЄ УКРАЇНСЬКУ В БРЮССЕЛІ

Анжеліка ШЕВЕЛЬ, доцент кафедри правосуддя та філософії, кандидат філософських наук, перебуваючи на стажуванні в Центрі філософських досліджень Брюссельського вільного університету, викладає українську мову на курсах іноземним слухачам.

НА БАЗІ СУМСЬКОГО НАУ ПРОВЕЛИ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ АСПІРАНТІВ

Аспіранти біолого-технологічного факультету та факультету ветеринарної медицини виступали з доповідями на науково-практичній конференції.

ВИКЛАДАЧІ ФАКУЛЬТЕТУ БУДІВНИЦТВА ТА ТРАНСПОРТУ СНАУ ПРОЙШЛИ СТАЖУВАННЯ В ПОЛЬЩІ

Декан факультету будівництва та транспорту Сумського НАУ Олександр СОЛАРЬОВ та заступник декана з наукової роботи Наталія СРІБНЯК взяли участь у міжнародній конференції в польському університеті University of Applied Sciences in Nysa

ВЧЕНА РАДА ВІД 27.05.2024

Члени Вченої ради Сумського національного аграрного університету на чолі з її головою, в.о. ректора Володимиром ЛАДИКОЮ 27 травня 2024 року зібралися на планове засідання. Розглянули конкурсні справи, ухвалили рішення щодо нагальних питань, а також відзначили найкращих співробітників та студентів.

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «МОЛОЧНЕ СКОТАРСТВО»

Викладачі біолого-технологічного факультету Сумського національного аграрного університету – лектори на виїзному науково-практичному семінарі «Молочне скотарство».

RAU, УНІВЕРСИТЕТ-ПАРТНЕР СНАУ, ОБРАВ НОВОГО ПОКРОВИТЕЛЯ ЗАКЛАДУ

Королівський сільськогосподарський університет (RAU) нещодавно оголосив про обрання нового патрона. Покровителем закладу став представник британської королівської сім’ї Чарльз III.

ФАХІВЦІ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ ПІДВИЩИЛИ КВАЛІФІКАЦІЮ НА БАЗІ СУМСЬКОГО НАУ

Представники Держпродспоживслужби Харківської та Сумської областей пройшли двотижневий курс підвищення кваліфікації на базі Центру підвищення кваліфікації, перепідготовки, удосконалення керівних працівників і спеціалістів Сумського національного аграрного університету.

СТУДЕНТКИ СНАУ ВІДВІДАЛИ НІМЕЧЧИНУ В РАМКАХ ПРОЄКТУ INTERADIS

Двотижневе навчання в Університеті прикладних наук Амберг-Вайден (Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden) пройшли студентки СНАУ в рамках міжнародного проєкту INTERADIS «Інтеграція та адаптація іноземних студентів», що реалізується програмою Європейського Союзу Еразмус+ з розвитку потенціалу вищої освіти.

МІЖНАРОДНИЙ ПРОЄКТ INTERADIS ЗАВЕРШИВСЯ ПРОВЕДЕННЯМ ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИХ ВЕЧОРНИЦЬ

INTERADIS – проєкт Європейського Союзу Еразмус+ КА 2 CBHE з розвитку потенціалу вищої освіти. Основними цілями роботи міжнародних груп у рамках ініціативи є обмін досвідом у галузі роботи з іноземними студентами і забезпечення їх адаптації до нового освітнього середовища.

ПРЕДСТАВНИКИ СНАУ – УЧАСНИКИ ТРЕТЬОЇ ЗУСТРІЧІ ПРОЄКТУ AFISHE

Університет Дубровника (Хорватія) вкотре прийняв у своїх стінах міжнародних партнерів проєкту Erasmus+ AFISHE. Серед установ, що реалізують ініціативу, і Сумський національний аграрний університет.

СНАУ – ОДИН З ОРГАНІЗАТОРІВ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ЗМАГАНЬ З АДЖИЛІТІ

Уже 8 років Сумський національний аграрний університет спільно із Сумським обласним центром собаківництва Кінологічної Спілки України та сумською командою “Адреналін” влаштовують національні змагання з аджиліті “Кубок СНАУ”.

АСПІРАНТКИ СНАУ ПРОЙШЛИ СТАЖУВАННЯ В ПОРТУГАЛІЇ

Аспірантки факультету ветеринарної медицини Людмила ВАРЕНИК та Євгенія ДУДНИК відвідали Інститут біомедичних наук Абеля Салазара на базі Університету Порту (Португалія) та проводили дослідження спільно з іноземними колегами в рамках проєкту Erasmus +.

АННІ ГЕЛІХ ПРИЗНАЧЕНО СТИПЕНДІЮ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Згідно з додатком 2 до Постанови президії Комітету з Національної премії України імені Бориса Патона від 08 травня 2024 р. № 2 науковцям призначили стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених або продовжили їх виплати.

МОЛОДЬ СНАУ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У СТУДЕНТСЬКОМУ ФОРУМІ В ІРПЕНІ

Здобувачі освіти Сумського національного аграрного університету стали учасниками трьохденного студентського форуму в Ірпені.

ТРАДИЦІЇ КРІЗЬ ВІКИ: КОЛЕКТИВ СНАУ ВІДЗНАЧИВ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

У майстерно виконаних хрестиках на полотні відображення нашої національної ідентичності, у візерунках – історія народу – вільних, незалежних, духовних українців. Вишиванка зігріває душу й повсякчас нагадує про коріння.

ЗАГАЛЬНООБЛАСНІ ЗАХОДИ ДО ДНЯ НАУКИ В СНАУ

На базі Сумського національного аграрного університету (СНАУ) відбулися масштабні загальнообласні заходи, приурочені до Дня науки, який традиційно відзначають в Україні в третій декаді травня.

НЕЗЛАМНІ ПРАВНИЧІ ШКОЛИ УКРАЇНИ

Всеукраїнський освітній проєкт «Незламні правничі школи України» – 14-тижнева потужна співпраця установ, що надають знання за спеціальністю 081 Право. Серед 30

У ФУТБОЛЬНОМУ ТУРНІРІ ПОЗМАГАЛИСЯ КОМАНДИ ФАКУЛЬТЕТІВ СНАУ

Спритні «Агрохрущі», стратегічні «Законники» та дружня команда «Економрізниця» – студенти Сумського національного аграрного університету зустрілися на полі та позмагалися за звання найкращих футболістів.

ДРУГИЙ ПОТІК СТУДЕНТІВ ЗАВЕРШИВ ВІРТУАЛЬНЕ НАВЧАННЯ В НІМЕЦЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

Близько 30 років Сумський національний аграрний університет співпрацює з університетом прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (Німеччина). .

СЛУХАЧІ ПЕРШОЇ КОРОТКОСТРОКОВОЇ ПРОГРАМИ СУМСЬКОЇ БІЗНЕС-ШКОЛИ ЗАВЕРШИЛИ НАВЧАННЯ

Сумська Бізнес-школа – інноваційний інклюзивний підрозділ Сумського НАУ, що надає можливість опанувати навички економіки і бізнесу та започаткувати власну справу.

СУМСЬКИЙ НАУ ПІДНЯВСЯ НА 10 ПОЗИЦІЙ У РЕЙТИНГУ SCOPUS

Наукометричний аналіз, проведений порталом Освіта.ua на основі даних бази наукових публікацій Scopus, відобразив динамічне зростання наукової активності Сумського національного аграрного університету.

ОРГАНІЧНЕ ВИРОБНИЦТВО – ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ МОЛОДІ

Студент факультету агротехнологій та природокористування Сумського національного аграрного університету Олег КРАВЧУК – призер конкурсу наукових робіт «Органічне виробництво – перспективи для молоді».

СНАУ СТАВ ОДНИМ З ОРГАНІЗАТОРІВ ВЕСНЯНОЇ ШКОЛИ

16-17 квітня 2024 р. відбулась Весняна школа «Зелена угода ЄС: поточні виклики та майбутні перспективи на шляху до кліматичної нейтральності» в онлайн форматі.

ДО СВІТЛОГО ДНЯ – СВІТЛІ ВЧИНКИ!

Великдень – одне з найдавніших християнських свят. Це згадка неймовірного чуда – воскресіння Ісуса Христа через 3 дні після його розпʼяття. Для кожного християнина дата є особливою, її чекають з трепетом.

СТВОРЕННЯ ЕНЕРГО-ІННОВАЦІЙНОГО ХАБУ – СНАУ ПІДПИСАВ МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ

5 закладів вищої освіти України, серед яких і Сумський національний аграрний університет, отримали підтримку закордонних партнерів для створення Енерго-Інноваційного хабу.

VOICE VIBE 2024 – УНІВЕРСИТЕТИ СУМ ОБʼЄДНАЛА ПІСНЯ

Молодь трьох закладів вищої освіти Сум: СНАУ, СумДПУ ім. А.С. Макаренка та СумДУ – позмагалися під час битви студентських хорів “Voice Vibe 2024” на сцені молодіжного центру “Романтика” Сумської міської ради.

СНАУ ВІДЧИНИВ ДВЕРІ АБІТУРІЄНТАМ

Який він – університет мрії? Яку спеціальність обрати? Коли подавати документи і складати вступні іспити? Як бути впевненому в успішності карʼєри за фахом?

ПРЕДСТАВНИЦЯ СНАУ – УЧАСНИЦЯ РІЧНОЇ ЗУСТРІЧІ ПРОГРАМИ USAID АГРО

Досвід роботи з громадами, участь у грантових проєктах, створення консультаційних хабів на базі університетів – питання, які розглянули учасники в рамках річної зустрічі Програми USAID АГРО та партнерських закладів вищої освіти.

ЗЕЛЕНІ УПРАВЛІНЦІ: КАДРИ ДЛЯ ЗЕЛЕНОЇ ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

Сумський національний аграрний університет об’єднав у своїх стінах фахівців у галузі екології, студентів та науковців області під час проведення серії брейн-штормів «Зелені управлінці: кадри для зеленої відбудови України» від Асоціації PAEW.

СТУДЕНТСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ СНАУ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ОБГОВОРЕННЯ ОСВІТНІХ РЕФОРМ МОН

4 квітня Міністерство освіти і науки України ініціювало проведення зустрічі зі студентством для обговорення змін, що сьогодні відбуваються в системі вітчизняної освіти

ВІКТОРІЯ СКЛЯР ОБРАНА ДО ГАЛУЗЕВОЇ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ НАЗЯВО

Приємно відзначити, що завідувач кафедри екології та ботаніки Сумського національного аграрного університету, доктор біологічних наук, професор Скляр Вікторія Григорівна була обрана до складу ГЕР 09 Біологія.

ТРЕТЯ МІСІЯ ТА ГЛОБАЛЬНА СПІВПРАЦЯ: НАУКОВИЙ ВІЗИТ ДО ЛАТВІЙСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Наукова спільнота Сумського національного аграрного університету в черговий раз долучилася до міжнародної обміну досвідом та знаннями, беручи участь у воркшопах та лекціях.

ФОРУМ ВИПУСКНИКІВ “40 РОКІВ ПРАЦІ В АПК”

Сорок років день за днем ці люди працювали на розвиток агропромислового комплексу України. Відразу після навчання вони повʼязали своє життя з професією, отриманою в університеті, та віддавали всі свої сили й знання обраному фаху.

ПРОРЕКТОРА З НАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ СНАУ ВІДЗНАЧЕНО ЗА ЗАСЛУГИ ПЕРЕД УКРАЇНСЬКИМ НАРОДОМ

Під час сесії Сумської обласної ради, яка відбулася 29 березня, голова Сумської обласної ради вручив відзнаки Верховної Ради України чотирьом жителям Сумщини.

ВЧЕНА РАДА ВІД 25.03.2024

25 березня 2024 року в Сумському національному аграрному університеті провели планове засідання Вченої ради закладу освіти.

СНАУ ПІДПИСАВ ДОГОВІР ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО З ПДАУ

Сумський національний аграрний університет спільно з Полтавським національним аграрним університетом розпочинають поглиблення й розширення співпраці за умовами підписаного 27 березня 2024 року договору.

ЗАВЕРШИВСЯ ВІРТУАЛЬНИЙ СЕМЕСТР НАВЧАННЯ В УНІВЕРСИТЕТІ ВАЙЄНШТЕФАН-ТРІЗДОРФ

Безкоштовне навчання в європейському закладі освіти? Зовсім не мрія, а реальні можливості студентів Сумського НАУ!

СУМСЬКИЙ НАУ В SCIMAGO INSTITUTIONS RANKINGS-2024

Сумський національний аграрний університет отримав своє перше визнання у престижному рейтингу SCImago Institutions Rankings за 2024 рік.

ДОСВІД ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ АГРАРНОЇ ОСВІТИ СНАУ ПРЕДСТАВИЛИ НА УКРАЇНСЬКО-ІНДІЙСЬКОМУ ФОРУМІ

Співробітники СНАУ мали змогу представити напрацювання у сфері міжнародної співпраці під час українсько-індійського форуму. Багаторічний досвід інтернаціоналізації аграрної освіти став одним з найкращих кейсів серед українських закладів вищої освіти.

СТУДЕНТИ СНАУ ОТРИМУВАТИМУТЬ СТИПЕНДІЇ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Каріна ГЕЛЕВЕРЯ, Анна КИРИЧЕНКО, Ірина КУЛИЧЕНКО – студентки Сумського національного аграрного університету, що здобули академічні стипендії Президента України. Про це інформує Міністерство освіти і науки України в наказі від 13.03.2024 №316 «Про призначення академічних стипендій Президента України на 2 семестр 2023/2024 навчального року» та додатку до нього.

СТАЖУВАННЯ ВИКЛАДАЧІВ У РАМКАХ ПРОЄКТУ ERASMUS+ AFISHE У ХОРВАТІЇ

Викладачі Сумського національного аграрного університету пройшли стажування в рамках проекту ERASMUS+ AFISHE

НАВЧАННЯ ВИКЛАДАЧІВ ЗА ПРОГРАМОЮ ERASMUS+ AFISHE У ПОРТУГАЛІЇ

У межах європейського проекту ERASMUS+ AFISHE – «Розвиток освіти в галузі аквакультури та рибальства для зеленої угоди у Вірменії та Україні

СТУДЕНТУ СНАУ ПРИЗНАЧЕНО СТИПЕНДІЮ ІМЕНІ М.С. ГРУШЕВСЬКОГО

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України №258 від 4 березня 2024 року студенту факультету харчових технологій Сумського національного аграрного університету Олегу САВЕНКУ було призначено академічну стипендію імені М.С. Грушевського на II семестр 2023/2024 навчального року.

ФАО НАДАЛА СНАУ ГЕНЕРАТОР

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) безоплатно надала генератор Сумському національному аграрному університету 7 березня 2024 року. Генератор, що відтепер наявний на базі Сумського НАУ, забезпечить безперебійний науково-навчальний процес з поширення передового досвіду ведення органічного виробництва в нашій країні.

НА БАЗІ СНАУ ВІДБУЛАСЯ СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ

9 березня на базі Сумського національного аграрного університету відбулося незалежне тестування фахових знань та вмінь учителів початкових класів у 2024 році.

СПІВРОБІТНИЦЯ СНАУ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ АЛЬЯНСУ CIRCULARIT

Тетяна ШЕВЧЕНКО, доцент, к.е.н., старший науковий співробітник наукового відділу Сумського НАУ, запрошений дослідник CentraleSupélec у Франції

ЄДНАЙМО УКРАЇНУ ТАРАСОВИМ СЛОВОМ!

З нагоди 210-ї річниці з дня народження Тараса ШЕВЧЕНКА на базі Сумського національного аграрного університету провели щорічний конкурс «Єднаймо Україну Тарасовим словом».

РЕКТОР СНАУ ВЗЯВ УЧАСТЬ У РЕКТОРСЬКІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ В НІМЕЧЧИНІ

Ректор Сумського національного аграрного університету Володимир ЛАДИКА здійснив робочий візит в Університет Вайєнштефан-Тріздорф (HSWT), що знаходиться в Німеччині.

З МІЖНАРОДНИМ ЖІНОЧИМ ДНЕМ!

Сьогодні ми святкуємо Міжнародний жіночий день – день, коли весь світ згадує вашу неперевершену мудрість, красу та силу. Це свято є символом вашого досягнення, великої боротьби за рівність і справедливість.

CНАУ – ЦЕ ТЕ, ЩО ТОБІ ПОТРІБНО!

Сумський національний аграрний університет – це не тільки центр навчання, технологій та науки, а ще й потужне обʼєднання молоді. Талановитої, амбітної, цілеспрямованої, працелюбної.

6D3A6499-1

ХЛОПЦІ ЧИ ДІВЧАТА: ХТО ГОЛОВНИЙ У СНАУ?

Щорічно напередодні найромантичнішого свята року, Дня закоханих, студенти Сумського національного аграрного університету з’ясовують нагальне питання. Хто ж головний у СНАУ? Хто зверху?

ЛЮТНЕВІ СПОРТИВНІ ПЕРЕМОГИ АГРАРВАРДЦІВ

Лютий став для студентів Сумського національного аграрного університету щедрим на спортивні перемоги. Зусилля молоді й неймовірну працю заради омріяного результату високо оцінили на всеукраїнському, обласному та міському рівнях.

ВЧЕНА РАДА ВІД 27.02.2024

27 лютого 2024 року члени Вченої ради Сумського національного аграрного університету на чолі з ректором закладу Володимиром ЛАДИКОЮ зібралися на чергове засідання.

У СНАУ ЯРМАРКУВАЛИ ДЛЯ ЗСУ

Студентський актив Сумського національного аграрного університету та його співробітники не тільки підтримують освітній фронт, а й активно донатять та допомагають воїнам, що мужньо охороняють наше мирне небо й тихий сон.

Лекція Women Who Advocate for Equity, Diversity and Inclusion’

Першого березня відбудеться розповість про співпрацю СНАУ з Королівським аграрним університетом за темою післявоєнного відновлення українських ґрунтів

ЗАСІДАННЯ РАДИ ПАРТНЕРІВ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ СУМЩИНИ ЗА УЧАСТІ СНАУ

Засідання Ради партнерів відновлення та розвитку Сумської області, яке нещодавно відбулося на Сумщині, стало важливою подією для визначення шляхів подальшого розвитку регіону

РЕФОРМА СИСТЕМИ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ: СНАУ СПРИЯЄ ІНІЦІАТИВАМ ВЛАДИ ТА БІЗНЕСУ

На базі Сумського національного аграрного університету відбувся регіональний форум “Реформа системи шкільного харчування: рівні відповідальності”.

РОЗПОЧИНАЙМО ТИЖДЕНЬ ПАТРІОТИЧНО! ВІДСВЯТКУЙМО ОДНІ З НАЙГОЛОВНІШИХ ДНІВ В ІСТОРІЇ НАШОЇ ДЕРЖАВИ!

19 лютого – День Державного герба України. 20 лютого – День Героїв Небесної Сотні. 21 лютого – Міжнародний день рідної мови.