НАВЧАЛЬНА ЧАСТИНА
► Положення про навчальну частину
Сучасний освітній заклад є складною системою, ефективне функціонування якої значною мірою залежить від добре налагодженого освітнього процесу, його внутрішнього устрою та організації. Своєрідним диспетчерським центром, що займається організацією навчальної роботи викладацького складу та студентів є навчальна частина.
Основне завдання діяльності навчальної частини – це організація освітнього процесу в коледжі на рівні, що забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців, які володіють глибокими науково-теоретичними знаннями та практичною підготовкою. У своїй діяльності навчальна частина керується Конституцією України, законами України “Про освіту”, “Про фахову передвищу освіту”, “Про вищу освіту”, наказами та іншими нормативними актами Міністерства освіти і науки України, відповідними положеннями навчального закладу та наказами директора.
ДІЯЛЬНІСТЬ НАВЧАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗА ТАКИМИ НАПРЯМКАМИ:
І. Планування, забезпечення та контроль навчального процесу
- Складання навчальних, робочих планів та графіків навчального процесу, розкладу навчальних занять на навчальний рік.
- Організація виконання навчальних планів і програм.
- Планування обсягів навчальної роботи (педагогічного навантаження).
- Планування, розподіл і контроль за раціональним використанням аудиторного фонду для проведення навчальних занять.
ІІ. Організаційна робота
- Ведення обліку, своєчасне складання статистичної звітності з питань навчально-виховного процесу і контингенту студентів.
- Організація замовлення на виготовлення документів про освіту, видача свідоцтв про повну загальну середню освіту і дипломів про закінчення навчального закладу та оформлення додатків до них.
- Оформлення, реєстрація та видача студентських квитків, залікових книжок, індивідуальних навчальних планів студента та академічних довідок.
- Формування особових справ контингенту студентів денної форми навчання, систематичний контроль за їх веденням.
- Підготовка матеріалів та оформлення подань до наказів про зарахування і відрахування студентів денної форми навчання, переведення їх на інші курси та форми навчання, надання академвідпусток, зміну прізвища, призначення стипендій, заохочення і стягнення, присвоєння кваліфікацій випускникам тощо.
ІІІ. Контроль ефективності та якості організації навчального процесу
- Контроль розподілу та виконання педагогічного навантаження викладачами.
- Контроль за рухом контингенту студентів і облік його кількості.
- Контроль за виконанням законодавчих актів та нормативно-правових документів про освіту, наказів директора, розпоряджень заступника директора з навчальної роботи з питань організації навчального процесу.
ІV. Оперативна та статистична звітність
- Підготовка статистичних звітів. Підготовка даних державної статистичної звітності (2-3 НК).
- Складання звітів за результатами навчального процесу й подання їх до Міністерства освіти і науки України та інших інстанцій.
- Підготовка статистичних звітів з питань навчального процесу, змін контингенту студентів та інших аспектів діяльності коледжу за відповідні звітні періоди.
V. Консультативна робота
- Своєчасне інформування науково-педагогічних працівників про хід навчального процесу, внесення пропозицій щодо його вдосконалення.
- Листування з громадянами і відомствами з навчальних питань.
- Інформування студентів та викладачів про зміни в організації навчального процесу.