ФІНАНСОВО-ЕНЕРГЕТИЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ
КРОКУЙТЕ У МАЙБУТНЄ РАЗОМ З НАМИ!
Галузь знань: 14 «Електрична інженерія»
Спеціальність: 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»
Освітньо-кваліфікаційний рівень: фаховий молодший бакалавр.
Термін навчання:
- на базі 9 класів – 3 роки 10 місяців
- на базі 11 класів – 2 роки 10 місяців
На сьогоднішній день відділення готує молодших спеціалістів – техніків-електриків та студентів за кваліфікаційним рівнем фаховий молодший бакалавр, для роботи в державних, колективних сільськогосподарських та фермерських господарствах агропромислового комплексу, ремонтно-обслуговуючих підприємствах, на посадах начальника виробничого підрозділу, дільниці, цеху, завідувача ремонтними майстернями, а також в розрахункових підрозділах, орендних і приватних господарствах як спеціаліст, керівник (організатор), виконавець і може працювати на посадах:
- техніка-електрика (інженера) відділення, дільниці, господарства;
- електродиспетчера;
- електромеханіка;
- електромеханіка дільниці;
- лаборанта з електромеханічних випробувань і вимірювань;
- електромонтажника-налагоджувальника;
- електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування;
- електромонтажника силових мереж та електроустаткуавння;
- електромонтера з обслуговування підстанції;
- електромонтера з ремонту апаратури релейного захисту і автоматики;
Для якісної підготовки молодших спеціалістів та фахових молодших бакалаврів кабінети і лабораторії відділення електрифікації обладнані необхідним обладнанням, інструментом та витратними матеріалами, як цього вимагає Освітньо-професійна програма.
Особливу увагу викладацький колектив відділення приділяє практичному навчанню, формуванню у студентів професійних вмінь і навичок. Для цього в коледжі створена належна база для проведення навчальних практик. Виконувати слюсарні, токарні, механічні та зварювальні роботи студенти вчаться в навчальній майстерні, під керівництвом досвідчених майстрів виробничого навчання.В електромонтажних лабораторіях студенти здобувають навички по монтажу, технічному обслуговуванню та ремонту електротехнічного обладнання, силових, розподільчих мереж.
Передує самостійній практичній роботі – індивідуальне навчання студентів. На якому персонально з кожним студентом працює майстер виробничого навчання або викладач спеціальних дисциплін, пояснюючи елементарні правила монтажу електрообладнання, пояснює правила техніки безпеки і охорони праці.
Перед виробничою практикою, студенти закріпляють свої навички на навчальному електротехнічному полігон, який знаходиться на території коледжу.
Виробничу та переддипломну практику студенти проходять в господарствах району та області, на енергоексплуатуючих підприємствах.
У вільний від занять час студенти мають змогу проявити свої таланти та здібності у гуртках технічної творчості, художній самодіяльності та в спорті.
Студенти відділення електрифікації займають активну позицію в житті коледжу. Беруть участь у всіх заходах, які проводяться в навчальному закладі. Спортсмени неодноразово показували значні успіхи в змаганнях по футболу, волейболу.
У вільний від занять час, студенти мають змогу проявити свої таланти та здібності у гуртках технічної творчості, художній самодіяльності та в спорті.
В гуртожитку створені комфортні умови для проживання.
В подальшому випускники віділення «Електрифікація та автоматизація в АПК» мають можливість продовжити навчання в вищих навчальних закладах 3-4 рівня акредитації. А оскільки коледж є структурним підрозділом Сумського національного аграрного університету, то випускники відділення мають можливість продовжити навчання в університеті по ступеневій підготовці за державним замовленням. Також радо зустрічає наших випускників Харківський національних технічний університет сільського господарства ім. П.Василенка, Київський університет біоресурсів та природокористування.
За 26-ти річну історію відділення підготувало майже 600 спеціалістів техніків-електриків, що є яскравим свідченням навчально-методичного потенціалу відділення. І ця кількість постійно зростає.
Галузь знань: 07 «Управління та адміністрування»
Спеціальність: 072 « Фінанси, банківська справа та страхування»
Освітньо-кваліфікаційний рівень: фаховий молодший бакалавр.
Термін навчання:
- на базі 9 класів – 3 роки 10 місяців
- на базі 11 класів – 1 рік 10 місяців
Навчання у Роменському фаховому коледжі Сумського національного аграрного університету – це свята і будні молодої людини, сповнені мрій і бажань, можливостей і задумів. Студентські роки – найкращі роки життя. Не позбавляй себе змоги відчути красу, неповторність і сенс років навчання.
Значна увага приділяється вивченню спеціальних дисциплін, зокрема такі як: банківські операції, податкова система, фінанси, гроші та кредит, бюджетна система, бухгалтерський облік і звітність у комерційних банках, страхові послуги, інформаційні системи і технології у фінансово-кредитних установах, казначейська справа, охорона праці, контроль і ревізія, фінансовий облік.
Навчальним планом передбачено проходження навчальних практик:
– з інформаційних систем та технологій у фінансово-кредитних установах;
– з бухгалтерського обліку;
– з податкової системи;
– з інформатики і комп’ютерної техніки;
– з економічного аналізу;
– з бухгалтерського обліку і звітності у комерційних банках;
– з банківських операцій;
– з інформатики і комп’ютерної техніки;
– з фінансів підприємства.
Студенти відділення мають можливість працювати у комп’ютерних класах, використовуючи програмне забезпечення: 1С: Бухгалтерія, Парус – Підприємство, 1 ДФ.
Але разом з цим повинна бути і особиста зацікавленість студента у знаннях за принципом – це мені потрібно, це мені цікаво, я хочу це знати. І таких студентів у нас багато – близько 40% навчається на «добре» та “відмінно”.
Навчальним планом передбачена переддипломна практика тривалістю чотири тижні. Практика проводиться у базових сільськогосподарських та інших підприємствах різних форм власності. В коледжі налагоджені зв’язки з Державною податковою інспекцією, фінансовими відділами та контрольно – ревізійними управліннями Сумської області та районів, що дозволяє вирішувати питання практичної підготовки студентів на високому рівні.
Колектив відділення вважає своїми найголовнішими завданнями – удосконалення рівня підготовки студентів та надання студентам сучасних знань з метою забезпечення високого професійного рівня майбутніх фахівців.
Молодший спеціаліст з фінансів, банківської справи та страхування повинен вміти:
▪ Організовувати інвестиційну діяльність підприємства;
▪ Одержувати кредити в комерційних банках;
▪ Проводити страхування майна підприємства;
▪ Складати фінансову звітність підприємства;
▪ Аналізувати фінансовий стан підприємства;
▪ Планувати прибуток і рентабельність;
▪ Контролювати використання бюджетних коштів;
▪ Проводити фінансові операції з нерухомістю.
Випускники відділення можуть продовжити навчання за скороченим терміном, вступивши до Сумського національного аграрного університету та інших ВНЗ за освітньо – кваліфікаційними рівнями – бакалавр та магістр.